Şenol Güneş, Beşiktaş Tarihine Geçecek

Spor Toto Süper Lig’de 33. haftaya gelinmişken, 71 puanla Beşiktaş ilk sırada yer alıyor. Gaziantepspor’u yenmesi durumunda şampiyon olacak olan Beşiktaş, ligde ikinci sırada yer alan Medipol Başakşehir’in yenilgi yaşaması halinde de yine şampiyon olacak.

Şenol Güneş, Beşiktaş Tarihine Geçecek
Şenol Güneş, Beşiktaş Tarihine Geçecek admin

Spor Toto Süper Lig’de 33. haftaya gelinmişken, 71 puanla Beşiktaş ilk sırada yer alıyor. Gaziantepspor’u yenmesi durumunda şampiyon olacak olan Beşiktaş, ligde ikinci sırada yer alan Medipol Başakşehir’in yenilgi yaşaması halinde de yine şampiyon olacak. Beşiktaş’ın şampiyon olması halinde ise Şenol Güneş, Beşiktaş tarihinde üst üste şampiyonluk yaşatan ilk teknik adam olarak tarihe geçecek.

Şampiyonluk Adayı Beşiktaş

1959’de başlayan Süper Lig’de Beşiktaş’ın 12 şampiyonluğu var. Ancak bu lig başlamadan yani 1959’dan önce elde edilen iki şampiyonluğun da Türkiye Futbol Federasyonu kararıyla sayılması üzerine siyah beyazlı ekibin kupa sayısı 14’e çıkmıştı. Bu sezon ise 15. Kupayı getirmeleri çok muhtemel.

Bu başarıların büyük bölümünde siyah beyazlı ekibin başında yabancı teknik adamlar yer alıyordu. Türk teknik direktör ile kazanılan ilk şampiyonluk 2008-2009 sezonunda Mustafa Denizli ile olmuştu. Türk teknik direktörle yaşanan ikinci şampiyonluk geçen sezonda Şenol Güneş ile gerçekleşmişti. Beşiktaş bu sezon Şampiyon olursa 3. Kez Türk teknik adamla başarmış olacak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X