Kahvaltı Sanılandan Daha Önemli

Sabah kahvaltı yapmak uzmanlara göre kilo vermeye çalışanlar dışında genel sağlığın korunması bakımından da önemli ve atlanmaması gereken bir konu.

Kahvaltı Sanılandan Daha Önemli
Kahvaltı Sanılandan Daha Önemli admin

Sabah kahvaltı yapmak uzmanlara göre kilo vermeye çalışanlar dışında genel sağlığın korunması bakımından da önemli ve atlanmaması gereken bir konu. Kahvaltı yapılmadığında birçok sağlık sorun da beraberinde gelebiliyor. Ancak bu noktada kahvaltıdan kasıt sadece sabah mideyi doldurmak değil. Poğaça ve simitle rutin şekilde beslenmek kahvaltıdan ziyade geçiştirmeye dayalı bir beslenme anlamına geliyor.

Gün Boyu Tokluk

Düzenli olarak erken saatlerde yapılan kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde çok yeme isteğini azaltıyor. Bu durum özellikle kilo almak istemeyenler için önemli, çünkü kahvaltı yapmayanlar bu açığı gece saatlerinde daha fazla kapatmaya meyilli oluyorlar. Bu da beraberinde kilo sorunlarını beraberinde getiriyor.

Vücut Daha Hızlı Çalışıyor

Düzenli olarak her gün sabah kahvaltı yapmak metabolizmanın hızlanması için gereken yakıtın da alnıması demek. Yani sabah kahvaltı olmadığında vücut kendini korumaya alıyor ve bu şekidle var olan enerjiden tüketmeye başlıyor. Bu da yavaş ve ağır çalışan bünye demek. Zaten aç kalarak kilo veremeyenlerin de açıklaması bir açıdan bu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X