İbn Haldun Üniversitesi Açılıyor

İstanbul Başakşehir’de bir kısmı kullanıma hazır hale getirilen İbn Haldun Üniversitesi cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

İbn Haldun Üniversitesi Açılıyor
İbn Haldun Üniversitesi Açılıyor admin

İstanbul Başakşehir’de bir kısmı kullanıma hazır hale getirilen İbn Haldun Üniversitesi cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. Bu üniversitenin diğer üniversitelerden farkı ise araştırma üzerine kurulu bir üniversite olması. TÜRGEV tarafından yaptırılan bu üniversite ile özellikle sosyal bilimler alanında saygın araştırmalar yaparak dünyaca saygıdeğer bir konuma gelmek hedeflenmekte.

Eğitim Dili

İbn Haldun Üniversitesi İngilizce, Türkçe ve Arapça olmak üzere 3 farklı dilde eğitim vermeyi hedeflemekte. Böylelikle amaçlanan şey ise doğu ile batının sentezlenmesi ve ortaya münhasır bir bilim çıkarmaktır. Henüz tüm sosyal bilimler alanlarında bölümler açılmamış olsa da zamanla daha fazla bölümün açılması beklenmekte. Hali hazırda hukuk fakültesi, eğitim fakültesi, İslami ilimler fakültesi, insan ve toplum bilimleri fakültesi bulunmaktadır.

Bir araştırma üniversitesi olarak kurulan İbn Haldun Üniversitesi’nin öğrencilerinin ise %75 gibi büyük bir oranının lisansüstü öğrencilerden oluşacağı planlanmakta. Böylelikle kaliteli ve saygın araştırmalar hedeflenmekte ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan diğer üniversiteler ile de irtibat halinde olarak ilim ve bilimin aktarılması da hedeflenmektedir. 

İbn Haldun Üniversitesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X