Bakan Tüfenkçi’den 2019 Adımları Açıklaması

Gümrük ve ticaret bakanı Bülent Tüfenkçi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu çeşitli açılışlara katılmak üzere Elazığ’daydı.

Bakan Tüfenkçi’den 2019 Adımları Açıklaması
Bakan Tüfenkçi’den 2019 Adımları Açıklaması admin

Gümrük ve ticaret bakanı Bülent Tüfenkçi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu çeşitli açılışlara katılmak üzere Elazığ’daydı. Burada Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın bünyesinde hizmet sunacak olan Vali Murat Zorluoğlu Konferans Salonu ile beraber açılışını Teşhir ve Tanıtım Merkezi’nin açılışını yaptı. Açılış sonrasında mikrofona geçen Tüfenkçioğlu, açıklamalarda bulundu.

Tüfenkçi’nin Açıklamaları

Bakan Tüfenkçi, konuşmasında sık sık 16 Nisan’ın bir dönüm noktası olduğu ve 16 Nisan’dan sonra her şeyin iyiye gitmeye başladığı vurgusunu yaptı. Örnek olarak ise döviz kurlarındaki dalgalanmalar azaldığını, Borsa İstanbul’un tarihi zirveler ulaştığını, Türk lirasının değer kazandığı gibi argümanları sundu. Bu şekilde devam ederek 2019 yılına reformları tamamlayan bir ülke olarak  gireceklerini de vurguladı.

Hisarcıklıoğlu’nun açıklamaları

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu kendilerinin de elini taşın altına koyduklarını ve bu sayede ülke olarak bu durumun altından kalktıkları ve hatta büyümeye başladıkları ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X