LYS’ye Girecekler, Rehavete Kapılmayın

ÖSYM’nin bu sene yapacağı 2017 LYS sınavı 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak. Sınava sayılı günler kala adaylar son kez emeklerini ortaya koyuyor.

LYS’ye Girecekler, Rehavete Kapılmayın
LYS’ye Girecekler, Rehavete Kapılmayın admin

ÖSYM’nin bu sene yapacağı 2017 LYS sınavı 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak. Sınava sayılı günler kala adaylar son kez emeklerini ortaya koyuyor. Ancak sınavın yaklaşması ile kaygı, heyecan, motivasyon eksikliği gibi sorunlar da daha çok yaşanmaya başlıyor.

Son Günler Belirleyici Olacaktır

Bu tür sınavlarda son günler çok önemlidir. Son günlerde adaylar genelde rehavete kapılıp, gevşeklik gösteriyorlar ancak bugüne kadar göstermiş olduğunuz tüm gayretin ürünlerini vermesi şu son günlere bağlıdır. Çoğu aday dikkat dağınıklığı yaşarken sizin sıkı bir çalışma yapmanız, sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir. O yüzden bir ay daha dişinizi sıkmanız halinde seneye hayal ettiğiniz üniversitede olabilirsiniz.

Hedefe Odaklanın

Uzun süredir çalışmış olmanın verdiği bir bıkkınlık, şu an hemen her gençte yaşanıyor olmalı. Ancak eksiklerinizi tespit etmeniz ve tamamlamanız gereken şu günlerde sakın gereksiz heyecana kapılıp ders çalışırken yanlış metotlar uygulama, ya da hiç çalışmama gibi yollara sapmamaya dikkat edin.  Bunların yerine hedefinize kilitlenin ve gayret edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X