Trump’ın En Zor Görüşmesi Olacak

Abd Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’de yapacağı görüşmeye ABD basını geniş yer veriyor.

Trump’ın En Zor Görüşmesi Olacak
Trump’ın En Zor Görüşmesi Olacak admin

Abd Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’de yapacağı görüşmeye ABD basını geniş yer veriyor. The Washington Post gazetesi bu konuda yaptığı haberde, son dönemde iki ülke arasında yaşanan fikir ayrılıkları nedeniyle bu görüşmenin Trump’ın yabancı bir liderle yaptığı en zor görüşme olarak nitelendirdi.

The Los Angeles Times gazetesi ise Türkiye ve ABD arasında yaşanan sorunlara genişçe yer verdi. Bu görüşme öncesi Beyaz Saray’ın sessizliğini koruduğunu ancak ABD ve Türkiye arasında çıkar çatışmalarının varlığını öne sürerek bu görüşmeyi ’garip bir durum’ olarak niteledi. Tüm bunlara öneri olarak da Trump’ın kendi askeri komutanlarını engellemeden Erdoğan’ı kendisine yakın tutmayı başarması gerektiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı ABD’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin ziyareti tamamlanınca ABD’ye gitmek üzere Çin’den ayrıldı. Erdoğan’a ABD ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X