Hemoroidal Hastalığı ile Cep Telefonu Kullanımı

Cep telefonu bağımlılığı yeni bir hastalığa daha neden olmaktadır. Klasik olarak hep duyduğumuz radyasyona bağlı hastalıklardan farklı olarak bu hastalık hemoroidal hastalığı olmaktadır.

Hemoroidal Hastalığı ile Cep Telefonu Kullanımı
Hemoroidal Hastalığı ile Cep Telefonu Kullanımı admin

Cep telefonu bağımlılığı yeni bir hastalığa daha neden olmaktadır. Klasik olarak hep duyduğumuz radyasyona bağlı hastalıklardan farklı olarak bu hastalık hemoroidal hastalığı olmaktadır. Evet yanlış duymadınız Op. Dr. Mert Atak telefon kullanımı ile bu hastalığın yakından ilişkili olduğunu dile getirdi.

Hastalık Nasıl Oluşuyor?

Bu hastalığın oluşma nedeni tuvalet ihtiyacı yapıldığı sırada telefon kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Tuvalet ihtiyacı karından gelen baskının kişinin oluşturduğu kasılmalar ile birleşmesi sonucu giderilmektedir. Ancak tuvalet sırasında telefon kullanımı sebebiyle odak noktası kaymakta ve telefona odaklanılmaktadır. Bu durum tuvalette uzun süre kalınmasına ve yeteri kadar kasılmanın sağlanamamasına neden olmaktadır. İşte bu sebeple hemoroidal hastalıklar oluşabilmektedir.

Bu hastalıkların yanı sıra cep telefonu kullanmak ders başarılarını da olumsuz etkilemektedir. Öyle ki cep telefonunu daha az kullanan kimselerin derslerinde daha başarılı oldukları görülmektedir. Bu sebeple cep telefonu kullanımı sıfıra elbette ki indirilemez ancak dikkat dağıtacak seviyede kullanımından vazgeçilebilir. Bu sayede hem hastalıktan kurtulmak hem de başarılı olmak mümkün olabilecektir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X