CHP'de Büyük Operasyon

CHP’de Selin Sayek Böke’nin parti sözcülüğünden istifası üzerine sular halen durulmadı.

CHP'de Büyük Operasyon
CHP'de Büyük Operasyon admin

CHP’de Selin Sayek Böke’nin parti sözcülüğünden istifası üzerine sular halen durulmadı.

Kılıçdaroğlu’nun Açıklamaları ve Revizyon

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda A takımının revizyona gittiği yorumunu yaptı. Sürecin Genel  Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olan Selin Sayek Böke’nin parti içindeki istifası ile başladığını aktardı. Kılıçdaroğlu boş kalan CHP parti sözcülüğü koltuğuna, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın getirildiğini aktardı. Ancak ekonomiden sorumlu genel başkan koltuğunun halen boş olduğunu ve bu koltuğun revizyon hamlesi için bekletildiğini söyledi.

CHP’de İstifalar Durulmuyor

Ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığına İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun getirilmesi bekleniyor.  A takımından ayrılması kesin gözüyle bakılan Zeynep Altınok’un son Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına katılmaması istifa iddialarını artık kesin gözüyle bakılan konuma getirildi. Altınok’un da istifa için revizyon hamlesini beklediği öğrenildi.

CHP’de istifalar bu kadarla kalmıyor. Parti Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır’ın adı da istifalarla anılıyor. İstifa etmesi halinde ise yerine eski genel başkanlarından Hakkı Süha Okay’ın adı geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X