Kavurmacı Tahliyesine İnceleme

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı olan Kavurmacı’nın FETÖ gerekçesiyle tutuklanması sonrası sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesine karşılık inceleme başlatıldığını belirtti.

Kavurmacı Tahliyesine İnceleme
Kavurmacı Tahliyesine İnceleme admin

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı olan Kavurmacı’nın FETÖ gerekçesiyle tutuklanması sonrası sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesine karşılık inceleme başlatıldığını belirtti. Toplum tarafından oldukça tepkiyle karşılanan bu duruma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da HSK’ya şikayet ederek incelemede bulunulmasını istedi. Bu şikayetin konusu ise Kavurmacı’nın nöbetçi hakimlik yoluyla tahliye edildiği ve tahliyesinin haksız olduğu yönünde.

Canikli’nin Açıklamaları

Toplum nezdinde FETÖ ile mücadele kapsamında bazı kişilerin kayırıldığı iddialarına karşın Canikli bu mücadelede hiç kimsenin kayırılmasının mümkün olmadığını ifade etti. Fetocuların yaygın bir şekilde kullandıkları bu yöntemin Kavurmacı için de kullanılıp kullanılmadığı ise HSK’nın yapacağı incelemenin sonucunda belli olacak.

Bu inceleme neticesinde eğer Kavurmacı’nın tahliyesi haksız olarak nitelendirilirse Kavurmacı’nın yeniden tutuklanması söz konusu olabilir. Bunun yanında Kadir Topbaş’ın adaylıktan çekileceğini açıklaması ile Kavurmacı’nın tahliyesinin bir tesadüf olup olmadığı da merak edilmekte idi. İşte bu merak edilen konuların cevapları HSK tarafından yapılacak detaylı bir incelemeden sonra netlik kazanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X